Dla lekarzy, farmaceutów oraz innych świadczeniodawców.
Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że w dniu 29.06.2016 r. zostały ogłoszone postępowania konkursowe w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju Leczenie Stomatologiczne w niżej wymienionych zakresach:
świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 r. ż.:
Cena oczekiwana przez MOW NFZ – 1,02 zł
świadczenia ortodoncji dla dzieci i młodzieży
Cena oczekiwana przez MOW NFZ – 1,20 zł
świadczenia chirurgii stomatologicznej i periodontologii:
Cena oczekiwana przez MOW NFZ – 1,10 zł
świadczenia ogólnostomatologiczne:
Cena oczekiwana przez MOW NFZ – 1,02 zł
Harmonogram postępowania konkursowego:
Szczegółowe informacje o postępowaniach konkursowych, podstawach prawnych oraz materiałach informacyjnych dostępne są w ogłoszeniach, które znajdują się w Publikatorze informacji o postępowaniach.
INFORMACJE DODATKOWE
Etat przeliczeniowy
Czas pracy w przypadku całego etatu przeliczeniowego wynosi 30 godz. tygodniowo. Zgodnie z Zarządzeniem Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia nr 94/2014/DSOZ z późn. zm. Dyrektor oddziału wojewódzkiego Funduszu zawiera umowy na nie mniej niż pół etatu i nie więcej niż jeden etat przeliczeniowy w odniesieniu do jednego lekarza pracującego w wymiarze czasu określonym w załączniku nr 4 do zarządzenia.
Lekarze w trakcie specjalizacji w zakresach specjalistycznych
Zgodnie z przepisem § 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego (Dz. U., poz. 1462) z późn. zm. lekarze w trakcie specjalizacji mogą udzielać świadczeń stomatologicznych w podmiotach leczniczych uprawnionych do prowadzenia tego kształcenia, zgodnie z odrębnymi przepisami (a więc nie w każdej placówce!). Oznacza to, iż lekarze udzielają przedmiotowych świadczeń w ramach szkolenia specjalizacyjnego, w placówce prowadzącej szkolenie specjalizacyjne, pod nadzorem odpowiedniego lekarza specjalisty oraz po uzyskaniu potwierdzenia, przez kierownika specjalizacji, wiedzy i umiejętności umożliwiających samodzielną pracę w poradni specjalistycznej.
Aktualna lista podmiotów leczniczych uprawnionych do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego w poszczególnych dziedzinach medycyny, jest publikowana na stronie internetowej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego (www.cmkp.edu.pl).