logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Aktualności

2 lutego (sobota) Centrum Onkologii w Warszawie i mazowiecki NFZ zapraszają na badania profilaktyczne

31-01-2019

W związku z obchodami 19. Światowego Dnia Walki z Rakiem Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie i Mazowiecki Odział Wojewódzki NFZ zapraszają na Dzień Drzwi Otwartych. Wydarzenie, zaplanowano na sobotę 2 lutego 2019 r. Akcja odbędzie się w budynku Centrum Profilaktyki Nowotworów przy ul. Roentgena 5 w godzinach między 9.00 a 14.00.

Tego dnia osoby ubezpieczone będą miały możliwość skorzystania z szerokiego zakresu badań i konsultacji.  Panie między 25. a 59. rokiem życia zapraszamy na profilaktyczne badanie cytologiczne, a panie między 50. a 69. rokiem życia, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonały profilaktycznej mammografii, zapraszamy na badanie piersi mammografem.

Każdy, kto odwiedzi w najbliższą sobotę Centrum Onkologii, będzie mógł skonsultować się z onkologiem, otrzymać poradę na temat rzucania palenia, zmierzyć sobie poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu, ciśnienie tętnicze oraz poziom cukru we krwi. Będzie też można porozmawiać z dietetykiem.

Prowadzone też będą działania edukacyjne w zakresie badań profilaktycznych (w tym nauka techniki samobadania piersi) oraz prewencji pierwotnej nowotworów.

Podczas Białej Soboty w Centrum Onkologii  mazowiecki NFZ wydawać będzie wszystkim zainteresowanym Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

UWAGA!!! EKUZ ważna jest przez 1,5 roku. Warto wyrobić ją już dziś, aby uniknąć kolejek w sezonie wakacyjnym. Jeśli posiadamy kartę, która traci ważność w sezonie letnim, już dziś możemy przedłużyć jej termin ważności!

Dlaczego warto mieć EKUZ? W razie pogorszenia stanu zdrowia podczas urlopowych wojaży po państwach UE/EFTA, na podstawie karty przysługują ubezpieczonym w NFZ świadczenia zdrowotne niezbędne z medycznego punktu widzenia aby podróżować dalej lub bezpiecznie wrócić do domu. O tym, jakie to świadczenia, każdorazowo decyduje lekarz, biorąc pod uwagę charakter świadczenia oraz przewidywany okres pobytu ubezpieczonego w państwie członkowskim UE/EFTA.

Wszystkie aktualności