logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Aktualności

Profilaktyka od chwili narodzin - Środa z Profilaktyką

22.11.2023
Podejmowanie działań profilaktycznych od chwili narodzin dziecka to troska o jego prawidłowy rozwój. Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza do udziału w nadchodzącym wydarzeniu „Środa z Profilaktyką”, poświęconym profilaktyce zdrowia najmłodszych.

Mamo! Mammo! Mammografia

22.11.2023
Piersi badamy profilaktycznie o każdej porze roku, także jesienią! Zapraszamy panie w wieku 45-74 lata, które przez ostatnie 24 miesiące nie wykonały tego badania, na mammografię w ramach programu profilaktyki raka piersi...

Profilaktyka cukrzycy typu 2 - Środa z Profilaktyką

15.11.2023
Cukrzyca stanowi coraz większy problem zdrowotny i społeczny. W Polsce choruje na nią ok. 3 mln osób, a przewiduje się, że do 2030 roku co dziesiąty Polak będzie zmagał się z tą chorobą.

Profilaktyka raka prostaty i jąder - Środa z Profilaktyką

08.11.2023
Mężczyźni niestety, częściej niż kobiety, zaniedbują swoje zdrowie. Wielu panów nie przeprowadza regularnych badań profilaktycznych. A tymczasem choroby układu moczowo-płciowego dotykają co trzeciego mężczyznę, w tym coraz częściej są to nowotwory.

Mammografia i cytologia. Ważne zmiany w programach profilaktycznych na NFZ

31.10.2023
Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet.Rocznie w Polsce dowiaduje się o nim ok. 20 tysięcy kobiet. Rak szyjki macicy jest wykrywany u ok. 3 tysięcy pań rocznie. Stanowi ponad 10% nowotworów u kobiet...

Talerz pełen zdrowia na jesień. Inspirujące przepisy od NFZ

27.10.2023
Jesień może być kolorowa i zdrowa. Przygotowaliśmy nową, jesienną edycję e-booka z inspirującymi przepisami. W naszym przewodniku znajdziesz aż 25 dań, w których wykorzystujemy sezonowe owoce i warzywa. Smacznego!
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    11