logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla świadczeniodawcy

Dla lekarzy, farmaceutów oraz innych świadczeniodawców.

Drukuj

Aktualności

Nowa kwalifikacja do sieci szpitali

01-10-2022
  • Na stronach oddziałów wojewódzkich NFZ 30 września 2022 roku opublikowaliśmy nowe listy placówek, które zakwalifikowały się do tzw. sieci szpitali.

  • Wykaz będzie obowiązywał od stycznia 2023 roku do końca czerwca 2027 roku.

  • Znalazło się w nim 585 szpitali.

System podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ), tzw. sieć szpitali, powstała w 2017 roku. Szpitale zakwalifikowane do sieci zapewniają pacjentom, poza świadczeniami szpitalnymi, także opiekę specjalistyczną i świadczenia rehabilitacyjne, adekwatnie do stanu zdrowia pacjenta.

Miejsce w sieci gwarantuje szpitalowi ciągłość i stabilność finansowania dzięki umowie z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Kwalifikacja raz na cztery lata

Kwalifikacja do sieci szpitali obejmuje okres 4 lat. Szpitale, które znalazły się w sieci, są podzielone według sześciu poziomów systemu zabezpieczenia — od najbardziej podstawowych procedur medycznych po skomplikowane, wysokospecjalistyczne leczenie.

Trzy poziomy podstawowe (I, II i III stopnia) obejmą szpitale o zasięgu lokalnym bądź regionalnym. Jeden poziom specjalistyczny dotyczy szpitali onkologicznych i pulmonologicznych, a drugi szpitali pediatrycznych. Najwyższy, ogólnopolski poziom jest przewidziany dla instytutów badawczych i szpitali klinicznych.

Czytaj całość na stronach Centrali NFZ

 

Wszystkie aktualności