logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Aktualności

Światowy Dzień Walki z Rakiem - podsumowanie

05-02-2018

Ponad 500 pacjentów, 100 wydanych Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego i haseł dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta oraz dziesiątki udzielonych porad lekarskich to bilans Białej Soboty zorganizowanej 3 lutego 2018 r. przez Centrum Onkologii w Warszawie  z okazji  obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem. Akcję wspierał Mazowiecki OW NFZ.

Szeroki zakres różnorodnych badań oraz porad, w tym m.in. badania cytologiczne i mammograficzne, badanie znamion na skórze, porady lekarzy onkologów, oznaczenie poziomu cukru we krwi czy pomiar ciśnienia tętniczego cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Wiele osób skorzystało z nauki instruktażu techniki samobadania piersi, a osobom palącym udzielano porad jak walczyć z nałogiem.

Jednym z działań prowadzonych podczas Białej Soboty była edukacja zdrowotna, zarówno na temat sposobów zmniejszenia ryzyka zachorowania na raka zapisanych w Europejskim Kodeksie Walki z Rakiem, jak i profilaktyki nowotworów.

W wydarzeniu udział wzięli także pracownicy Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy zainteresowanym osobom wydawali dane dostępowe do konta w ZIP oraz EKUZ.

Wszystkie aktualności