logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Aktualności

Profilaktyka chorób skóry - Zdrowe lato dla całej rodziny - Środa z Profilaktyką

21-06-2023

Lato to dłuższe dni i większe narażenie na niekorzystne działanie promieni słonecznych. W wakacje częściej też korzystamy z publicznych toalet. To może zwiększać ryzyko zakażeń bakteryjnych lub grzybiczych.
Jak zapewnić bezpieczeństwo naszej skórze?

Badaj się!

Czerniak to najbardziej złośliwy i jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów skóry.

Jest nowotworem agresywnym, ponieważ:

  • szybko się rozwija,
  • tworzy przerzuty,
  • jest odporny na leczenie.

Jednak wykryty we wczesnym stadium jest w 90% przypadków zachorowań możliwy do wyleczenia.

Dlatego tak ważne jest szybkie i prawidłowe rozpoznanie tego nowotworu!

M.in. o tym jak się do nich przygotować do wakacji i jak chronić się przed grzybicą i nowotworami skóry dowiedzą się Państwo z lektury materiałów edukacyjnych, przygotowanych przez ekspertów Narodowego Funduszu Zdrowia

Profilaktyka chorób skóry - Zdrowe lato dla całej rodziny - materiały edukacyjne

 

Środy z Profilaktyką

To cykliczna akcja Narodowego Funduszu Zdrowia, dedykowana profilaktyce chorób i promocji zdrowia. To dzień regularnej edukacji zdrowotnej.

Każda środa to inny, ważny aspekt naszego zdrowia. Szeroko współpracujemy z organizacjami pacjenckimi. Edukujemy osoby w różnym wieku, także osoby starsze, które jeszcze nie potrafią odnaleźć się w życiu z chorobą.

Zagadnienia „Śród z profilaktyką” powiązane są z najważniejszymi ogólnopolskimi lub międzynarodowymi inicjatywami prozdrowotnymi (np. Światowy Dzień Walki z Cukrzycą) oraz tematami kluczowymi dla NFZ (otyłość i cukrzyca, obecne i nowe programy profilaktyczne, raporty NFZ oraz kampanie edukacyjne).

Formuła akcji ma na celu zachęcać pacjentów do działania, popularyzować i wspierać postawy prozdrowotne, uczyć odpowiedzialności za własne zdrowie, zacieśniać współpracę z organizacjami pacjenckimi, a także budować pozytywny wizerunek NFZ wśród pacjentów.

 

Wszystkie aktualności