logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Aktualności

Mobilna Strefa Zdrowia w Serocku

13-06-2023

W weekend, 10 – 11 czerwca, do Serocka zawitała mobilna strefa zdrowia zorganizowana w ramach drugiej edycji projektu „Zdrowe Życie”. W specjalnie przygotowanym miasteczku mieszkańcy mogli bezpłatnie i bez skierowania skorzystać z badań i konsultacji medycznych oraz dowiedzieć się o programach profilaktycznych NFZ i zdrowym stylu życia.

Czasem wiemy, że powinniśmy uprawiać sport, ale brakuje nam motywacji. My chcemy motywować, a Serock to dobre miejsce do uprawiania sportu - powiedział podczas briefingu z okazji otwarcia Miasteczka Zdrowia w ramach akcji Zdrowe Życie wiceminister Rozwoju i Technologii Piotr Uścinski.

Strefa Zdrowia cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Odwiedzający Rynek Miejski w Serocku mogli skorzystać m.in. z badania USG płuc, spirometrii, EKG, badania poziomu glukozy we krwi i cholesterolu, konsultacji z pulmonologiem, internistą czy fizjoterapeutą.

Był to również bardzo intensywny czas dla naszych konsultantów. Bilans obecności mazowieckiego NFZ podczas drugiej edycji projektu „Zdrowe Życie” w Serocku to m.in.:

- ponad 710 konsultacji z ekspertami mazowieckiego oddziału wojewódzkiego NFZ w sprawach dotyczących: uzdrowisk, programów profilaktycznych, leczenia w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, ubezpieczenia dobrowolnego, czy portali dedykowanych (tj. pacjent.gov.pl, diety.nfz.pl, aplikacji NFZ  "Moje Fizjo Plus", "Moje Zdrowie Plus" itp.),

- 195 pomiarów składu masy ciała i rozmów z dietetykiem,

- 230 wydanych kart Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Do żyrardowskiego miasteczka zdrowia zawitał również mammobus, w którym 37 pań wykonało bezpłatną mammografię.

W dentobusie konsultacji i porad dentystycznych udzielono niemal 60 najmłodszym pacjentom.

Farmaceuci z Okręgowej Izby Aptekarskiej udzielili 360 porad.

Realizatorami projektu są: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Narodowy Fundusz Zdrowia i PZU.

Patronat honorowy nad projektem objęła Para Prezydencka.

Odwiedź stronę internetową projektu „Zdrowe Życie”

Wszystkie aktualności