logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Aktualności

Komunikat MZ ws. wydłużenia ważności Unijnych Certyfikatów COVID

15-11-2021

W związku z pojawieniem się możliwości przyjęcia dawki przypominającej po 6 miesiącach od zakończenia podstawowego schematu szczepienia przeciwko Covid-19, uprzejmie informujemy, że od dnia 13.11.2021 r. będą wydłużane Unijne Certyfikaty Covid na okres 1 roku od daty przyjęcia dawki przypominającej.

W przypadku osób, które przyjęły dawkę dodatkową uzupełniającą (podawaną osobom z upośledzeniem odporności, u których odpowiedź immunologiczna na szczepienie mogła być niewystraczająca – o których mowa w Komunikacie nr 11 i 12 Ministra Zdrowia), decyzja w kwestii wydłużenia ważności Unijnych Certyfikatów Covid zostanie podjęta po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji Rady Medycznej.

Przypominamy, że celem wprowadzenia Unijnych Certyfikatów Covid jest ułatwienie swobodnego przemieszczania się w obrębie Unii Europejskiej.

Biorąc pod uwagę powyższe, informujemy, iż pacjenci, którzy przyjęli przypominającą dawkę szczepionki mogą udać się do placówki POZ/właściwego punktu szczepień w celu uzyskania wydruku UCC. W takich przypadkach, pacjent powinien uzyskać pomoc w punkcie szczepień i otrzymać wydrukowane zaświadczenie UCC. Ponadto UCC dostępne są do pobrania za pośrednictwem Indywidualnego Konta Pacjenta (IKP).

Wszystkie aktualności