logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Aktualności

Komunikat dla Świadczeniobiorców

09-02-2018

Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie informuje, że od 1 stycznia 2018 r. podanie immunoglobuliny anty-RhD pacjentce RhD-ujemnej w 28-30 tygodniu ciąży jest świadczeniem gwarantowanym ujętym w wykazie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Świadczenie polega na podaniu immunoglobuliny anty-RhD pacjentce RhD-ujemnej w 28-30 tygodniu ciąży, o ile u pacjentki nie wykryto przeciwciał anty-RhD, zgodnie z aktualnymi zaleceniami konsultantów krajowych w dziedzinie położnictwa i ginekologii, transfuzjologii klinicznej oraz perinatologii. Świadczenie winno być zrealizowane w poradni specjalistycznej, realizującej umowę z zakresu położnictwa i ginekologii zawartą z Narodowym Funduszem Zdrowia, jego koszt obejmuje immunoglobuliny anty-RhD.

W załączniku wykaz poradni specjalistycznych, które realizują świadczenia z zakresu położnictwa i ginekologii w ramach umów zawartych z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wykaz poradni

Michał Dzięgielewski

Zastępca Dyrektora ds. Medycznych

Mazowieckiego OW NFZ

Wszystkie aktualności