logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Aktualności

Czerniak. Badaj znamiona – mazowiecki NFZ w Centrum Nauki Kopernik

23-05-2019

Wakacje za pasem, dlatego już 25 maja (sobota) przyjdź do stołecznego Centrum Nauki Kopernik. Na mobilnym stanowisku mazowieckiego NFZ zaopatrzysz się – w ramach kampanii społecznej Ministertwa Zdrowia "Planuję Długie Życie" – w materiały edukacyjne dotyczące czerniaka. Wyrobisz też Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Wiedzę i kartę zabierz ze sobą na zdrowy urlop. Koniecznie obejrzyj też wystawę "Zmierz się!".

Zmierz swój wzrost, rozpiętość ramion, długość stopy i palca. Zważ się. Sprawdź, z jaką siłą naciskasz na podłoże lądując po skoku. Policz częstotliwość skurczów swojego serca. Określ szybkość reakcji na różne bodźce. Zbadaj słuch, wzrok, tężyznę fizyczną. Na wystawie "Zmierz się!" w Centrum Nauki Kopernik poznasz swój organizm jak nigdy dotąd. Pomoże ci w tym 40 angażujących eksponatów.

Na towarzyszącym wystawie tego dnia mobilnym stanowisku NFZ Mazowsze dowiesz się więcej na temat profilaktyki czerniaka i tego, czym jest Internetowe Konto Pacjenta (IKP). W kilka minut wyrobisz też kartę EKUZ, która przyda się podczas wakacyjnych wojaży po Unii Europejskiej i krajach EFTA, jeśli trzeba będzie skorzystać z pomocy lekarza.

Centrum Nauki Kopernik zaplanował na ten dzień wiele atrakcji i zabaw edukacyjnych dla dzieci oraz wystawę sprzętu laboratoryjnego.  Motywem przewodnim wystawy jest morfologia, mazowiecki NFZ chce zwrócić uwagę uczestników na profilaktykę czerniaka w ramach kampanii społecznej Ministertwa Zdrowia "Planuje Długie Życie". Czerniak jest obecnie najczęściej występującym nowotworem u osób w wieku 24-40 lat. W Polsce rozpoznaje się go zbyt późno, dlatego 1 na 3 pacjentów umiera z powodu tej choroby. Tymczasem wcześnie wykryta daje 97% szans na całkowite wyleczenie.

Zapraszamy 25 maja na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, w godzinach od 10.00 do 16.00.

Obejrzyj spot promujący profilaktykę czerniaka w ramach kampanii MZ "Planuję Długie Życie"

#BadamZnamiona #CzerniakPodLupą #RakSkóry

Wszystkie aktualności