logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Aktualności

Amazonki w Mazowieckim OW NFZ

09-02-2018

W ramach akcji „Wiedza ratuje życie" Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ rozpoczął stałą współpracę z Amazonkami z  Legionowskiego Klubu Amazonek przy Stowarzyszeniu Pomocy Potrzebującym „Nadzieja”. W miniony czwartek 8 lutego odbyło się pierwsze spotkanie wolontariuszek z pacjentami odwiedzającymi siedzibę przy ul. Chałubińskiego w Warszawie.

Na specjalnie przygotowanym stoisku w Sali Obsługi wolontariuszki  udzielały porad z zakresu profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy. Podzieliły się też praktyczną wiedzą  z zakresu wyboru protezy piersi i własnymi doświadczeniami  w leczeniu obrzęków limfatycznych. Panie mogły dowiedzieć się jak żyć po mastektomii, gdzie szukać wsparcia i pomocy po leczeniu,  co zrobić, by rehabilitacja była skuteczna.

Spotkania  z wolontariuszkami  z  Legionowskiego Klubu Amazonek przy Stowarzyszeniu Pomocy Potrzebującym „Nadzieja” będą odbywały się  regularnie, w pierwszy lub drugi czwartek miesiąca. Następne spotkanie w siedzibie MOW NFZ przy ul. Chałubińskiego 8 odbędzie 8 marca w godzinach  12.00-16.00.

Wszystkie aktualności