logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Aktualności

10 lutego (sobota) - Dzień Otwarty w mazowieckim NFZ

05-02-2018

Wszystkich, którym w ciągu tygodnia brakuje czasu na załatwienie spraw w NFZ zapraszamy w najbliższą sobotę (10 lutego) do naszej siedziby przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie, w godzinach od 9.00 do 14.00, na Dzień Otwarty z okazji Światowego Dnia Chorego.

Podczas Dnia Otwartego organizowanego pod hasłem „NFZ bliżej pacjenta” będzie można wyrobić bądź przedłużyć ważność Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Karta ważna jest przez 12 miesięcy, więc będzie ją można zabrać zarówno na majówkę, jak i wakacyjne wojaże.

W sezonie urlopowym liczba chętnych by wyrobić EKUZ zwiększa się każdego dnia. Dlatego ważne jest, aby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę.  Wyrabiając kartę osobiście w Oddziale MOW NFZ odpowiednio wcześniej, unikniemy kolejki.

Ponadto w sobotę będzie można uzyskać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP), potwierdzić zlecenie na wyroby medyczne, złożyć skierowanie na leczenie uzdrowiskowe i wyjaśnić kwestie związane z ubezpieczeniem zdrowotnym, w tym ubezpieczeniem dobrowolnym.

Rozdawane będą też dedykowane seniorom, osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym tzw. Koperty  Życia. W skład takiego zestawu wchodzą plastikowa, zamykana na zatrzask koperta oznaczona specjalnym nadrukiem, karta informacyjna (ankieta) zawierająca podstawowe informacje o stanie zdrowia pacjenta, przyjmowanych lekach i uczuleniach oraz magnes na drzwi lodówki, informujący o obecności koperty życia wewnątrz lodówki.

Każdy odwiedzający MOW NFZ otrzyma także kartę ICE i „Informator  Pacjenta 2018”.

Zapraszamy!

Wszystkie aktualności