Kontraktowanie 2017: Leczenie szpitalne - Programy zdrowotne (lekowe)
08-05-2017
Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że w dniu 8.05.2017 r. zostało ogłoszone postępowanie w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju Leczenie szpitalne w zakresie:
-
Program zdrowotny (lekowy): Leczenie stwardnienia rozsianego po niepowodzeniu terapii lekami pierwszego rzutu lub szybko rozwijającej się ciężkiej postaci stwardnienia rozsianego (ICD-10 G 35) – cena oczekiwana 51 zł;
-
Leki w programie zdrowotnym (lekowym): Leczenie stwardnienia rozsianego po niepowodzeniu terapii lekami pierwszego rzutu lub szybko rozwijającej się ciężkiej postaci stwardnienia rozsianego (ICD-10 G 35) – cena oczekiwana 1 zł.
Harmonogram postępowania:
-
Ogłoszenie postępowania – 8.05.2017 r.
-
Składanie ofert do 22.05.2017 r.
-
Otwarcie ofert – 24.05.2017 r.
-
Rozstrzygnięcie postępowania – 10.07.2017 r.
Oferty mogą składać podmioty będące świadczeniodawcami w rozumieniu obowiązujących przepisów i spełniające wymagania określone w szczególności w załączniku 3 do Zarządzenia Nr 66/2016/DGL Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 30 czerwca 2016 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie programy zdrowotne (lekowe), w brzmieniu nadanym w załączniku nr 4 do Zarządzenia nr 28/2017/DGL Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 21 kwietnia 2017 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie programy zdrowotne (lekowe), który wskazuje warunki wymagane od świadczeniodawców do realizacji świadczeń w zakresie programu zdrowotnego (lekowego):
1. pkt. 40.1.2 lekarze
„dorośli – lekarze specjaliści neurologii z co najmniej 5-letnim doświadczeniem w leczeniu chorych ze stwardnieniem rozsianym w ramach programu lekowego (łączny czas pracy – równoważnik 2 etatów)
dzieci – lekarze specjaliści neurologii dziecięcej z co najmniej 3-letnim doświadczeniem w leczeniu chorych ze stwardnieniem rozsianym w ramach programu lekowego (łączny czas pracy – równoważnik 2 etatów)”
Zgodnie z § 2 pkt 5 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 22 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego (Dz. U. z 2016r. Poz. 694 j.t.):
- lekarz specjalista to lekarz, który posiada: specjalizację II stopnia lub tytuł specjalisty w określonej dziedzinie medycyny
2. pkt. 40.1.3 pielęgniarki
„pielęgniarki (łączny czas pracy – równoważnik 1 etatu)”
3. pkt. 40.1.4 organizacja udzielania świadczeń:
„1.1) całodobowy oddział szpitalny: neurologiczny/neurologiczny dla dzieci lub
1.2) oddział leczenia jednego dnia/oddział leczenia jednego dnia dla dzieci lub poradnia neurologiczna/poradnia neurologiczna dla dzieci, funkcjonujące w strukturze szpitala posiadającego: (OIOM lub całodobowy oddział szpitalny: neurologiczny/neurologiczny dla dzieci),
2.1) dorośli – wymagane co najmniej 5-letnie doświadczenie w leczeniu chorych ze stwardnieniem rozsianym, potwierdzone leczeniem co najmniej 50 chorych w ramach programu lekowego lekami immunomodulującymi (w trakcie 12 miesięcy poprzedzających ogłoszenie postępowania konkursowego),
2.2) dzieci – wymagane co najmniej 3-letnie doświadczenie w leczeniu chorych ze stwardnieniem rozsianym, potwierdzone leczeniem co najmniej 5 chorych w ramach programu lekowego lekami immunomodulującymi (w trakcie 12 miesięcy poprzedzających ogłoszenie postępowania konkursowego),
3) dostęp do konsultacji kardiologicznej w lokalizacji udzielania świadczeń oraz dostęp do konsultacji okulistycznej i dermatologicznej”
Zgodnie z § 2 pkt 7 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 22 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego (Dz. U. z 2016r. Poz. 694 j.t.): przez lokalizację rozumie się budynek lub zespół budynków oznaczonych tym samym adresem albo oznaczonych innymi adresami, ale położonych obok siebie i tworzących funkcjonalną całość, w których zlokalizowane jest miejsce udzielania świadczeń.
4. pkt. 40.1.5 zapewnienie realizacji badań:
„1) w lokalizacji udzielania świadczeń: REZONANS MAGNETYCZNY (bez i po podaniu kontrastu), EKG (12-kanałowe i/lub RR), BADANIA LABORATORYJNE (biochemiczne, w tym oceniające funkcję nerek i wątroby, morfologia krwi, badanie moczu, w tym test ciążowy),
2) zapewniony dostęp do: OZNACZENIA POZIOMU PRZECIWCIAŁ PRZECIW WIRUSOWI OSPY WIETRZNEJ I PÓŁPAŚCA (VZV), TEST NA OBECNOŚĆ PRZECIWCIAŁ ANTY-JCV”
Szczegółowe informacje o postępowaniu, podstawach prawnych oraz materiałach informacyjnych dostępne są w ogłoszeniu, które znajdują się w Publikatorze informacji o postępowaniach.