Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.
– Celem współpracy NFZ i PKPar jest promocja zdrowia i profilaktyki poprzez aktywność fizyczną. Cieszę się, że jej inauguracja ma miejsce właśnie u nas, podczas "Środy z profilaktyką" – powiedziała Katarzyna Słodka, p.o. dyrektora mazowieckiego NFZ.
Liczba sukcesów sportowych naszego gościa jest imponujaca:
– Jako osoba niewidoma płynąc w basenie czuję się pewniej, niż chodząc po podłodze. Skok do basenu jest skokiem w przyszłość – mówił ósmoklasistom paraolimpijczyk podczas spotkania w ramach akcji "Środa z profilaktyką". Sportowiec wyjaśnił, że duża wada wzroku towarzyszyła mu od urodzenia: – Odróżniałem twarz od włosów, chodnik od trawnika, ale niewiele więcej. Świat poznawałem inaczej, niż osoby widzące.
Skąd pływanie? – Zarówno mój tata, jak i brat, obaj widzący, byli pływakami. To rodzice zdecydowali, że będę pływał i tak w wieku 8 lat wylądowałem w basenie. Kiedy osoba niewidoma uczy się pływać, informacje jak to robić przekazywane są jej przez dotyk, inaczej, niż w przypadku osób widzących. W basenie czuję się i wolny, i bezpieczny – wspomina Wojciech Makowski.
Pytany przez młodzież o trudnosci dnia codziennego odpowiedział: – Nic mnie tak nie złości, jak szukanie pilotów od TV. Rzeczy muszą być tam, gdzie je zostawiłem. To porządkuje mój świat.
Więcej na temat współpracy NFZ z PKPar