Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.
Każdego roku raka z tej grupy diagnozuje się u około 11 tysięcy osób. W pierwszym stadium choroby szanse na wyleczenie wynoszą nawet 95%.
Dlaczego rośnie zachorowalność na te nowotwory? W jakich grupach wiekowych najczęściej występują? Których objawów nie wolno zlekceważyć?
Profilaktyka nowotworów głowy i szyi — materiały edukacyjne
Środy z Profilaktyką
To cykliczna akcja Narodowego Funduszu Zdrowia, dedykowana profilaktyce chorób i promocji zdrowia. To dzień regularnej edukacji zdrowotnej.
Każda środa to inny, ważny aspekt naszego zdrowia. Szeroko współpracujemy z organizacjami pacjenckimi. Edukujemy osoby w różnym wieku, także osoby starsze, które jeszcze nie potrafią odnaleźć się w życiu z chorobą.
Zagadnienia „Śród z profilaktyką” powiązane są z najważniejszymi ogólnopolskimi lub międzynarodowymi inicjatywami prozdrowotnymi (np. Światowy Dzień Walki z Cukrzycą) oraz tematami kluczowymi dla NFZ (otyłość i cukrzyca, obecne i nowe programy profilaktyczne, raporty NFZ oraz kampanie edukacyjne).
Formuła akcji ma na celu zachęcać pacjentów do działania, popularyzować i wspierać postawy prozdrowotne, uczyć odpowiedzialności za własne zdrowie, zacieśniać współpracę z organizacjami pacjenckimi, a także budować pozytywny wizerunek NFZ wśród pacjentów.