Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.
- Zdrowie to jedna z najcenniejszych wartości, wpływająca na nasz komfort i poczucie życiowego dobrostanu, dlatego cieszy nas, że projekt jest planowany w wielu miastach na terenie Mazowsza – mówił w wywiadzie dla TVPInfo Wojciech Modzelewski zastępca dyrektora mazowieckiego NFZ – Zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestniczenia w tym wydarzeniu. Badania profilaktyczne to inwestycja, dzięki której mamy szansę dłużej pozostać w dobrym zdrowiu – dodał.
Strefa Zdrowia cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Odwiedzający żyrardowski Plac Jana Pawła II mogli skorzystać m.in. z badania USG płuc, spirometrii, EKG, badania poziomu glukozy we krwi i cholesterolu, konsultacji z pulmonologiem, internistą czy fizjoterapeutą.
Był to również bardzo intensywny czas dla naszych konsultantów. Bilans obecności mazowieckiego NFZ podczas drugiej edycji projektu „Zdrowe Życie” to m.in.:
- ponad 750 konsultacji z ekspertami mazowieckiego oddziału wojewódzkiego NFZ w sprawach dotyczących: uzdrowisk, programów profilaktycznych, leczenia w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, ubezpieczenia dobrowolnego, czy portali dedykowanych (tj. pacjent.gov.pl, diety.nfz.pl, aplikacji NFZ "Moje Fizjo Plus", "Moje Zdrowie Plus" itp.),
- niemal 150 pomiarów składu masy ciała i rozmów z dietetykiem,
- 180 wydanych kart Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) i 37 potwierdzonych profili zaufanych.
- Cieszymy się, że tak wielu mieszkańców Żyrardowa, w ten weekend wyrobiło Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) – podsumował wydarzenie Zbigniew Terek, dyrektor mazowieckiego NFZ – Wprawdzie sezon wakacyjny dopiero przed nami, ale warto już teraz zadbać o EKUZ. W razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia podczas wyjazdu do państw UE/EFTA, na podstawie tej karty, ubezpieczonym w NFZ przysługują świadczenia zdrowotne niezbędne z medycznego punktu widzenia, aby podróżować dalej lub bezpiecznie wrócić do domu – dodał.
Do żyrardowskiego miasteczka zdrowia zawitał również mammobus, w którym 45 pań wykonało bezpłatną mammografię.
Powodzeniem cieszył także dentobus, w którym konsultacji i porad dentystycznych udzielono ponad 130 najmłodszym pacjentom.
Na stanowisku Funduszu było można spotkać się z wolontariuszkami Stowarzyszenia „Amazonki”, które w ten weekend przeprowadziły 135 rozmów i instruktarzy samobadania piersi. Dzieliły się również praktyczną wiedzą z zakresu wyboru protezy piersi i własnymi doświadczeniami w leczeniu obrzęków limfatycznych.
Realizatorami projektu są: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Narodowy Fundusz Zdrowia i PZU.
Patronat honorowy nad projektem objęła Para Prezydencka.
Odwiedź stronę internetową projektu „Zdrowe Życie”
Źródło: Rzecznik prasowy