Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.
W siedzibie płockiej delegatury mazowieckiego NFZ przy ul. Padlewskiego 18c został uruchomiony punkt informacyjny dla wszystkich, którzy mieli kontakt z zanieczyszczoną wodą wiślaną i boją się o swój stan zdrowia. – Uruchomiliśmy też infolinię – mówi Filip Nowak, dyrektor Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. – Jeśli po kontakcie z zanieczyszczoną wodą pojawią się niepokojące objawy, warto zadzwonić pod numer (24) 352 90 01. Podpowiemy, gdzie uzyskać fachową pomoc medyczną – dodaje.
Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.
Jeśli niepokojące objawy zaobserwujemy po tej godzinie bądź w dzień świąteczny, informację na temat pomocy w placówkach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (NiŚOZ), w szpitalnych oddziałach ratunkowych (SOR) i izbach przyjęć (IP) możemy znaleźć TU
Użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem Android mogą pobrać przygotowaną przez mazowiecki NFZ aplikację „Na ratunek – Mazowsze",która wyświetla mapę placówek NiŚOZ, SOR i IP na terenie całego województwa. Zaletą aplikacji jest możliwość wyświetlenia wybranej lokalizacji w Google Maps i uruchomienie nawigacji do miejsca docelowego.
W związku z awarią stołecznej oczyszczalni ścieków „Czajka”, mazowiecki Fundusz na bieżąco zbiera i analizuje informacje na temat zgłaszalności pacjentów z podejrzeniem zaburzeń żołądkowo-jelitowych, reakcji skórnych lub innych niepokojących objawów potencjalnie wywołanych kontaktem z wodą Wisły.
Na zdjęciu Filip Nowak, dyrektor Mazowieckiego OW NFZ z Anną Sibilską, kierownikiem płockiej delegatury oddziału