logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla mediów

Drukuj

Informacje prasowe

Wyjaśnienie do publikacji dziennika "Super Express"

20-08-2019

W związku z publikacją w warszawskim dodatku do dziennika „Super Express” z dnia 20 sierpnia 2019 r. pt. „Paraliż w szpitalach”, Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ zwrócił się do opisanych w artykule szpitali z prośbą o wyjaśnienia.

Ustalono, że:

  • w Szpitalu Bielańskim występują  przejściowe trudności  w przyjęciach pacjentów, wynikające z wystąpienia w szpitalu ogniska epidemicznego. O sytuacji zostały powiadomione odpowiednie służby sanitarne, Wojewoda, a także stacje pogotowia ratunkowego. Dyrektor szpitala zwrócił się z prośbą o kierowanie pacjentów do innych placówek, a dyrektorzy okolicznych szpitali zostali poproszeni o udzielenie wsparcia w przyjęciach pacjentów.

Do dyspozycji pacjentów pozostaje 10 SOR-ów funkcjonujących na obszarze Warszawy w innych placówkach, a także 16 oddziałów chorób wewnętrznych, na które mogą być skierowani.

  • Szpital MSWiA w Warszawie przy ul. Wołoskiej miał czasowy problem w związku z awarią dwóch aparatów RTG. W wyniku awarii pacjenci zgłaszający się na SOR mieli wykonywaną pełna diagnostykę, w tym RTG, za pomocą aparatu mobilnego.

Obecnie jeden aparat jest już w pełni sprawny, drugi jest w trakcie naprawy i nie ma ograniczeń w dostępności do świadczeń w SOR.

Szpital zgłosił zdarzenie do lekarzy koordynatorów w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim prosząc o kierowanie zespołów ratownictwa medycznego z pacjentami wymagającymi podstawowej diagnostyki do innych podmiotów leczniczych.

 

Wszystkie aktualności