logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla mediów

Drukuj

Informacje prasowe

Komunikat dla mediów

22-08-2019

W związku z doniesieniami medialnymi nt. nieprawidłowości w funkcjonowaniu szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR) w Szpitalu Bielańskim im. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, mogących doprowadzić do sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia pacjentów, Narodowy Fundusz Zdrowia podejmie stosowne działania kontrolne. Płatnik sprawdzi, czy długi czas przebywania pacjentów na SOR opisany przez media rzeczywiście wynika z sytuacji epidemiologicznej i ma charakter przejściowy.

Jednocześnie przypominamy, że w Szpitalu Bielańskim występują przejściowe trudności w przyjęciach pacjentów, wynikające z sytuacji epidemiologicznej na bieżąco monitorowanej przez odpowiednie służby.

O sytuacji zostały powiadomione odpowiednie służby sanitarne, wojewoda, a także stacje pogotowia ratunkowego. Dyrektor szpitala zwrócił się z prośbą o kierowanie pacjentów do innych placówek, a dyrektorzy okolicznych szpitali zostali poproszeni przez mazowiecki NFZ – poprzez System Zarządzania Obiegiem Informacji, tzw. SZOI – o udzielenie wsparcia w przyjęciach pacjentów na szpitalne oddziały ratunkowe.

Do dyspozycji pacjentów pozostaje 10 SOR-ów funkcjonujących na obszarze Warszawy w innych placówkach, a także 16 oddziałów chorób wewnętrznych, na które mogą być skierowani.

Wszystkie aktualności