logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla mediów

Drukuj

Informacje prasowe

ZIP w szpitalu położniczym przy ul. Inflanckiej

16-10-2013
17 października 2013 r. (czwartek) – w ramach akcji „3 kroki do ZIP na Mazowszu” – zapraszamy wszystkich zainteresowanych korzystaniem z portalu pacjenta ZIP po odbiór haseł dostępu. Czekamy na Państwa na mobilnym stanowisku NFZ Mazowsze w Szpitalu Specjalistycznym Inflancka im. K. Niżyńskiej „Zakurzonej” przy ul. Inflanckiej 6 w Warszawie, w godzinach 9.00-15.00
 
Założenie osobistego konta w portalu Zintegrowany Informator Pacjenta trwa krótko i jest proste. Wystarczy okazać dowód osobisty na mobilnym stanowisku NFZ. Na Mazowszu już ponad 36 tys. osób cieszy się korzyściami, jakie płyną z jego posiadania.
 
Portal zip.nfz.gov.pl składa się z czterech głównych części. Serwis informacyjny Twój Portal oraz informator Gdzie się leczyć są ogólnodostępne. Można tu sprawdzić m.in. w których szpitalach i przychodniach można leczyć się bezpłatnie w ramach powszechnego ubezpieczenia, a także jak dojechać do tych placówek i w jakich godzinach są otwarte.
 
Założenie osobistego konta w ZIP oznacza dodatkowe korzyści, czyli dostęp do informacji zawartych w Rejestrze Usług Medycznych oraz na stronie Prawo do świadczeń zdrowotnych. Warto! Można się tam dowiedzieć, czy jest się ubezpieczonym (eWUŚ), na jakim etapie realizacji jest złożone w NFZ skierowanie do sanatorium, ile Fundusz płaci za nasze leczenie, gdzie złożyliśmy deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej pierwszego kontaktu, a także kiedy otrzymaliśmy refundowane przedmioty ortopedyczne.
Wszystkie aktualności