logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla mediów

Drukuj

Informacje prasowe

ZIP w stołecznych oddziałach ZUS

20-09-2013
W najbliższych dniach utworzenie osobistego konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta będzie możliwe także w stołecznych oddziałach ZUS. W dniach 23-27 września czekamy na ubezpieczonych na mobilnym stanowisku NFZ Mazowsze w II Oddziale ZUS przy ul. Podskarbińskiej 25 w Warszawie. W dniach 30 września – 4 października oraz 7-11 października mobilne stanowisko NFZ Mazowsze działać będzie w III Oddziale ZUS przy ul. Czerniakowskiej 16 , a w dniach 7-11 października w I Oddziale ZUS przy ul. Senatorskiej 6/8.
 
Założenie osobistego konta w portalu zip.nfz.gov.pl trwa krótko i jest proste. Wystarczy okazać dowód osobisty na mobilnym stanowisku NFZ. Na Mazowszu już blisko 30 tys. osób cieszy się korzyściami, jakie płyną z jego posiadania.
 
Portal zip.nfz.gov.pl składa się z czterech głównych części. Serwis informacyjny Twój Portal oraz informator Gdzie się leczyć są ogólnodostępne. Można tu sprawdzić m.in. w których szpitalach i przychodniach można leczyć się bezpłatnie w ramach powszechnego ubezpieczenia, a także jak dojechać do tych placówek i w jakich godzinach są otwarte.
 
Założenie osobistego konta w ZIP oznacza dodatkowe korzyści, czyli dostęp do informacji zawartych w Rejestrze Usług Medycznych oraz na stronie Prawo do świadczeń zdrowotnych. Warto! Można się dowiedzieć, czy jest się ubezpieczonym (eWUŚ), na jakim etapie realizacji jest złożone w NFZ skierowanie do sanatorium, ile Fundusz płaci za nasze leczenie, gdzie złożyliśmy deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej pierwszego kontaktu, a także kiedy otrzymaliśmy refundowane przedmioty ortopedyczne.
Wszystkie aktualności