logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla mediów

Drukuj

Informacje prasowe

ZIP w siedleckim Urzędzie Miejskim

25-10-2013
6 listopada – w ramach akcji „3 kroki do ZIP na Mazowszu” – zapraszamy wszystkich mieszkańców Siedlec i okolic zainteresowanych korzystaniem z portalu pacjenta ZIP po odbiór haseł dostępu do Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Siedlce przy Skwerze Niepodległości 2. Pracownicy NFZ Mazowsze będą tam czekać na Ubezpieczonych w godzinach 8.30-15.30.
 
Dotychczas login i hasło do osobistego konta w ZIP odebrało ponad 40 tys. mieszkańców Mazowsza.
 
Założenie osobistego konta w portalu Zintegrowany Informator Pacjenta trwa krótko i jest proste. Wystarczy okazać dowód osobisty na mobilnym stanowisku NFZ.
 
Portal zip.nfz.gov.pl składa się z czterech głównych części. Serwis informacyjny Twój Portal oraz informator Gdzie się leczyć są ogólnodostępne. Można tu sprawdzić m.in. w których szpitalach i przychodniach można leczyć się bezpłatnie w ramach powszechnego ubezpieczenia, a także jak dojechać do tych placówek i w jakich godzinach są otwarte.
 
Założenie osobistego konta w ZIP oznacza dodatkowe korzyści, czyli dostęp do informacji zawartych w Rejestrze Usług Medycznych oraz na stronie Prawo do świadczeń zdrowotnych. Warto! Można się dowiedzieć, czy jest się ubezpieczonym (eWUŚ), na jakim etapie realizacji jest złożone w NFZ skierowanie do sanatorium, ile Fundusz płaci za nasze leczenie, gdzie złożyliśmy deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej pierwszego kontaktu, a także kiedy otrzymaliśmy refundowane przedmioty ortopedyczne.
Wszystkie aktualności