logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla mediów

Drukuj

Informacje prasowe

ZIP w radomskim oddziale ZUS i Urzędzie Miejskim

01-10-2013
W dniach 7-11 października – w ramach akcji „3 kroki do ZIP na Mazowszu” – zapraszamy wszystkich mieszkańców Radomia i okolic zainteresowanych korzystaniem z portalu pacjenta ZIP po odbiór haseł dostępu do radomskiego oddziału ZUS przy ul. Czachowskiego 21a. W dniach 21-25 października mobilne stanowisko NFZ Mazowsze będzie czekać na ubezpieczonych w Urzędzie Miejskim – delegaturze Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Kilińskiego 30 w Radomiu.
 
Dotychczas login i hasło do osobistego konta w ZIP odebrało ponad 31 tys. mieszkańców Mazowsza.
 
Założenie osobistego konta w portalu Zintegrowany Informator Pacjenta trwa krótko i jest proste. Wystarczy okazać dowód osobisty na mobilnym stanowisku NFZ.
 
Portal zip.nfz.gov.pl składa się z czterech głównych części. Serwis informacyjny Twój Portal oraz informator Gdzie się leczyć są ogólnodostępne. Można tu sprawdzić m.in. w których szpitalach i przychodniach można leczyć się bezpłatnie w ramach powszechnego ubezpieczenia, a także jak dojechać do tych placówek i w jakich godzinach są otwarte.
 
Założenie osobistego konta w ZIP oznacza dodatkowe korzyści, czyli dostęp do informacji zawartych w Rejestrze Usług Medycznych oraz na stronie Prawo do świadczeń zdrowotnych. Warto! Można się dowiedzieć, czy jest się ubezpieczonym (eWUŚ), na jakim etapie realizacji jest złożone w NFZ skierowanie do sanatorium, ile Fundusz płaci za nasze leczenie, gdzie złożyliśmy deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej pierwszego kontaktu, a także kiedy otrzymaliśmy refundowane przedmioty ortopedyczne.
Wszystkie aktualności