logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla mediów

Drukuj

Informacje prasowe

Zielone światło dla nowych gabinetów stomatologicznych w szkołach

28-08-2015

Lokalizacja gabinetu stomatologicznego na terenie szkoły będzie dodatkowo punktowana przy ubieganiu się o umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Taką zmianę wprowadza podpisana 27 sierpnia br. przez Prezesa NFZ nowelizacja zarządzenia dotyczącego leczenia stomatologicznego.

Celem zmian jest poprawienie dzieciom i młodzieży dostępności do świadczeń, a przede wszystkim prowadzenie skutecznej profilaktyki stomatologicznej u najmłodszych pacjentów.

Zarządzenie przewiduje, że w przypadku świadczeniodawców ubiegających się o zawarcie umowy w zakresach: świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia i świadczenia ogólnostomatologiczne, będą dodatkowo punktowane oferty placówek mających gabinet stomatologiczny na terenie szkoły.

Zależy nam na tym, aby jak największa liczba dzieci miała dostęp do opieki stomatologicznej w swoich szkołach - podkreśla Prezes NFZ Tadeusz Jędrzejczyk. Chodzi przede wszystkim o stworzenie warunków do skutecznego prowadzenia profilaktyki stomatologicznej oraz wczesne wykrywanie i leczenie próchnicy u dzieci i młodzieży. Liczymy, że dzięki zarządzeniu uda się uruchomić szkolne gabinety  szczególnie w tych oddziałach wojewódzkich, w których dostępność do świadczeń stomatologicznych w szkołach jest niewystarczająca - dodaje Prezes NFZ.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 28 sierpnia 2015 r.

Znajdź placówkę stomatologiczną na Mazowszu: Gdzie się leczyć?

Wszystkie aktualności