logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla mediów

Drukuj

Informacje prasowe

Wyjaśnienie do publikacji prasowej

09-03-2018

W związku z publikacją w „Super Expresie” (9 marca br.), dotyczącą sytuacji „Attis” Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjnego i Medycyny Pracy, pt. „NFZ chce wykończyć nasz szpital” informuję, że:

Mazowiecki NFZ na bieżąco analizuje dostępność do poszczególnych rodzajów świadczeń. Tam, gdzie zachodzi taka potrzeba, systematycznie są przeprowadzane bądź planowane konkursy uzupełniające. Dotyczy to także świadczeń otorynolaryngologicznych, okulistycznych, chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych, torakochirurgicznych, kardiologicznych czy onkologicznych udzielanych przez „Attis”.

Również pacjenci korzystający z ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w „Attisie” nie mają powodu do niepokoju. Obowiązujące umowy są ważne do końca czerwca. Na dalszy okres zostaną ogłoszone konkursy lub zostaną zaproponowane aneksy do umów.

Poziom zabezpieczenia świadczeń w ramach sieci szpitali dla obszarów m.st. Warszawy, obszaru warszawskiego i województwa przekracza 100% dotychczasowych nakładów. A to się przekłada na poprawę dostępności mieszkańców Mazowsza do profesjonalnej i kompleksowej opieki medycznej, świadczonej na Woli m.in. przez takie placówki jak Instytut Matki i Dziecka czy Szpital Wolski.

Wszystkie aktualności