logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla mediów

Drukuj

Informacje prasowe

Wyjaśnienie do materiału "Faktów" TVN w sprawie żywienia pozajelitowego dzieci w warunkach domowych

15-09-2016

Mazowiecki NFZ traktuje leczenie dzieci priorytetowo i finansuje w całości pediatryczne nadwykonania. W związku z podaną przez "Fakty" TVN (14.IX br.) informacją o braku w Centrum Zdrowia Dziecka pieniędzy na żywienie pozajelitowe dzieci informujemy, że:

Mazowiecki NFZ na żywienie pozajelitowe dzieci w warunkach domowych prowadzone przez CZD przeznaczył na 2016 r. większe nakłady niż w roku ubiegłym, czyli 13.786.344 zł.

Zgodnie z praktyką stosowaną w latach ubiegłych, Fundusz  finansuje świadczenia udzielane po wyczerpaniu limitu rocznego, ewentualnie po zakończeniu roku. CZD wykorzystało dotychczas 71 proc. kontraktu na 2016 r.

Przypomnę też, że mazowiecki Fundusz przystąpił do realizacji zarządzenia Prezesa NFZ , zgodnie z którym przy rozliczaniu świadczeń udzielanych dzieciom w zakresach: neurochirurgia, kardiochirurgia, ortopedia i traumatologii narządów ruchu oraz onkologia i hematologia wprowadzono współczynnik korygujący – 1,2. Współczynnik ten stosowany będzie również przy rozliczaniu świadczeń w zakresie chirurgii, urologii i otolaryngologii udzielanych przez szpitale kliniczne i instytuty. Celem tej zmiany jest premiowanie placówek udzielających kompleksowo świadczeń dla najmłodszych pacjentów na najwyższym poziomie.

 

rzecznik prasowy Mazowieckiego OW NFZ
Andrzej Troszyński

Wszystkie aktualności