logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla mediów

Drukuj

Informacje prasowe

Odbierz hasło do ZIP w powiecie ostrowskim

05-02-2014
W ramach akcji „3 kroki do ZIP na Mazowszu” zapraszamy mieszkańców powiatu ostrowskiego do założenia osobistego konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. 7 lutego mobilne stanowisko NFZ Mazowsze będzie czekać na ubezpieczonych w Urzędzie Gminy Nur, w godzinach 9.30-15.30. 11 lutego w godzinach 10.00-16.00 i 12 lutego w godzinach 12.00-18.00 w Urzędzie Gminy Małkinia Górna. W dniach 17-19 lutego pracownicy NFZ będą zakładać konta w ZIP w siedzibie Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej (ul. 3 Maja 68), w godzinach 9.30-15.00.
 
Założenie osobistego konta w portalu ZIP trwa krótko i jest proste. Wystarczy okazać dowód osobisty!
 
Portal zip.nfz.gov.pl składa się z czterech głównych części. Serwis informacyjny Twój Portal oraz informator Gdzie się leczyć są ogólnodostępne. Można tu sprawdzić m.in. w których szpitalach i przychodniach można leczyć się bezpłatnie w ramach powszechnego ubezpieczenia, a także jak dojechać do tych placówek i w jakich godzinach są otwarte.
 
Założenie osobistego konta w ZIP oznacza dodatkowe korzyści, czyli dostęp do informacji zawartych w Rejestrze Usług Medycznych oraz na stronie Prawo do świadczeń zdrowotnych. Warto! Można się dowiedzieć, czy jest się ubezpieczonym (eWUŚ), na jakim etapie realizacji jest złożone w NFZ skierowanie do sanatorium, ile Fundusz płaci za nasze leczenie, gdzie złożyliśmy deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej pierwszego kontaktu, a także kiedy otrzymaliśmy refundowane przedmioty ortopedyczne.
Wszystkie aktualności