logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla mediów

Drukuj

Informacje prasowe

Odbierz hasło do ZIP w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach

05-11-2013
12 i 14 listopada – w ramach akcji NFZ Mazowsze „3 kroki do ZIP na Mazowszu” – zapraszamy mieszkańców Siedlec i okolic zainteresowanych założeniem osobistego konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Poniatowskiego 26 w Siedlcach. Mobilne stanowisko mazowieckiego Funduszu będzie tam czekać na ubezpieczonych w godzinach 8.30-15.00. Wystarczy okazać dowód osobisty!
 
Założenie osobistego konta w portalu ZIP trwa krótko i jest proste.
 
Portal zip.nfz.gov.pl składa się z czterech głównych części. Serwis informacyjny Twój Portal oraz informator Gdzie się leczyć są ogólnodostępne. Można tu sprawdzić m.in. w których szpitalach i przychodniach można leczyć się bezpłatnie w ramach powszechnego ubezpieczenia, a także jak dojechać do tych placówek i w jakich godzinach są otwarte.
 
Założenie osobistego konta w ZIP oznacza dodatkowe korzyści, czyli dostęp do informacji zawartych w Rejestrze Usług Medycznych oraz na stronie Prawo do świadczeń zdrowotnych. Warto! Można się dowiedzieć, czy jest się ubezpieczonym (eWUŚ), na jakim etapie realizacji jest złożone w NFZ skierowanie do sanatorium, ile Fundusz płaci za nasze leczenie, gdzie złożyliśmy deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej pierwszego kontaktu, a także kiedy otrzymaliśmy refundowane przedmioty ortopedyczne.
Wszystkie aktualności