logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla mediów

Drukuj

Informacje prasowe

Odbierz hasło do ZIP podczas siedleckiego „Tygodnia Przedsiębiorcy”

29-10-2013
20 listopada – w ramach akcji NFZ Mazowsze „3 kroki do ZIP na Mazowszu” oraz akcji ZUS „Tydzień Przedsiębiorcy” – zapraszamy mieszkańców Siedlec zainteresowanych założeniem osobistego konta w ZIP do oddziału ZUS przy ul. Browarnej 12. Mobilne stanowisko mazowieckiego NFZ będzie tam czekać na ubezpieczonych w godzinach 9.00-15.00. Wystarczy okazać dowód osobisty!
 
Założenie osobistego konta w portalu Zintegrowany Informator Pacjenta trwa krótko i jest proste.
 
Portal zip.nfz.gov.pl składa się z czterech głównych części. Serwis informacyjny Twój Portal oraz informator Gdzie się leczyć są ogólnodostępne. Można tu sprawdzić m.in. w których szpitalach i przychodniach można leczyć się bezpłatnie w ramach powszechnego ubezpieczenia, a także jak dojechać do tych placówek i w jakich godzinach są otwarte.
 
Założenie osobistego konta w ZIP oznacza dodatkowe korzyści, czyli dostęp do informacji zawartych w Rejestrze Usług Medycznych oraz na stronie Prawo do świadczeń zdrowotnych. Warto! Można się dowiedzieć, czy jest się ubezpieczonym (eWUŚ), na jakim etapie realizacji jest złożone w NFZ skierowanie do sanatorium, ile Fundusz płaci za nasze leczenie, gdzie złożyliśmy deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej pierwszego kontaktu, a także kiedy otrzymaliśmy refundowane przedmioty ortopedyczne.
 

 

Wszystkie aktualności