logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla mediów

Drukuj

Informacje prasowe

Mobilne stanowisko NFZ w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim czynne do 9 sierpnia br.

07-08-2013
W związku z dużym zainteresowaniem, jakim wśród warszawiaków cieszy się mobilne stanowisko NFZ działające w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, przedłużamy jego funkcjonowanie do 9 sierpnia włącznie (piątek). Tylko w ciągu pierwszych dwóch dni funkcjonowania mobilnego punktu osobiste konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta założyło ponad 300 mieszkańców stolicy.
 
Każdy kto mieszka, pracuje lub przejeżdża w pobliżu placu Bankowego może uzyskać login i hasło do portalu Zintegrowany Informator Pacjenta. Dzięki ZIP można dowiedzieć się m.in. na jakim etapie realizacji jest skierowanie do sanatorium, gdzie złożył deklarację wyboru lekarza pierwszego kontaktu oraz w jakich godzinach pracuje dany szpital czy przychodnia i jak tam dojechać. Aby to sprawdzić, trzeba po odebraniu loginu i hasła zalogować się na stronie zip.nfz.gov.pl.
 
Wyrobienie dostępu do ZIP trwa kilka minut. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym lub paszportem do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego (wejście D, po prawej stronie od wejścia głównego, pokój nr. 2 na parterze). Przy okazji można też wyrobić kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), w tym przypadku trzeba jeszcze wypełnić wniosek, znajdujący się na stronie NFZ.
 
Ivetta Biały, Rzecznik Prasowy Wojewody Mazowieckiego
Tel: (22) 695 60 63; tel. kom. 696 652 782
Agnieszka Gołąbek, Rzecznik Prasowy Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ
Tel: (22) 279 75 01; tel. kom. 695 413 133
 
Wszystkie aktualności