logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla mediów

Drukuj

Informacje prasowe

Mieszkasz lub pracujesz przy pl. Bankowym? Wyrób sobie dostęp do informatora pacjenta ZIP

02-08-2013
W których szpitalach i przychodniach leczyć się bezpłatnie, status własnego ubezpieczenia (eWUŚ) oraz koszty leczenia – m.in. tego można dowiedzieć się nie wychodząc z domu. Wystarczy mieć konto w portalu Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP). Przez trzy dni, od 5 do 7 sierpnia, można je założyć na mobilnym stanowisku NFZ w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.
 
Od najbliższego poniedziałku do środy włącznie, w godz. 9-15, każdy kto mieszka, pracuje lub przejeżdża w pobliżu placu Bankowego będzie mógł uzyskać login i hasło do portalu Zintegrowany Informator Pacjenta. Dzięki ZIP można dowiedzieć się m.in. na jakim etapie realizacji jest skierowanie do sanatorium, gdzie złożył deklarację wyboru lekarza pierwszego kontaktu oraz w jakich godzinach pracuje dany szpital czy przychodnia i jak tam dojechać. Aby to sprawdzić, trzeba po odebraniu loginu i hasła zalogować się na stronie zip.nfz.gov.pl.
 
Wyrobienie dostępu do ZIP trwa kilka minut. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym lub paszportem do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego (wejście D, po prawej stronie od wejścia głównego, pokój nr. 2 na parterze). Przy okazji można też wyrobić kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), w tym przypadku trzeba jeszcze wypełnić wniosek, znajdujący się na stronie NFZ.
 
Od początku lipca blisko 9 tys. mieszkańców Mazowsza odebrało login i hasło umożliwiające korzystanie z osobistego konta w ZIP. Niemal drugie tyle zarejestrowało się w systemie.
 
Ivetta Biały, Rzecznik Prasowy Wojewody Mazowieckiego
Tel: (22) 695 60 63; tel. kom. 696 652 782
Agnieszka Gołąbek, Rzecznik Prasowy Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ
Tel: (22) 279 75 01; tel. kom. 695 413 133
Wszystkie aktualności