logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla mediów

Drukuj

Informacje prasowe

Mieszkanki Mazowsza chętnie wykonują mammografię

30-12-2013
Niemal 130 tys. przebadanych kobiet i bez mała 1200 postojów mammobusów to tegoroczny bilans „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” na Mazowszu.
 
W 2013 r. każdego dnia mammobusy odwiedzały dziennie od kilku do kilkunastu wsi i miasteczek na Mazowszu. W całym województwie – w pracowniach mobilnych i stacjonarnych – przebadano 128 473 kobiety. 4 667 z nich skierowano do dalszej diagnostyki.
 
Mijający rok potwierdził, że mieszkanki Mazowsza coraz chętniej korzystają z bezpłatnych badań mammograficznych w ramach „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka”. Jeszcze w 2009 r. w jego ramach przebadało się zaledwie 25,87 proc. populacji Mazowsza. W roku 2012 odsetek ten wynosił już 38,77 proc., a pod koniec 2013 r. – 40,61 proc. populacji!
 
Na badania mammograficzne w ramach „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonywanego badania mammograficznego w ramach programu.
 
Aby ułatwić Paniom zaplanowanie badania mazowiecki NFZ co tydzień publikuje aktualne informacje o terminach i miejscach postoju mammobusów na terenie Mazowsza. Najbliższy harmonogram wyjazdów mammobusów na Mazowszu dostępny będzie w styczniu TUTAJ.
Wszystkie aktualności