logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla mediów

Drukuj

Informacje prasowe

Informacja w sprawie psychiatrii dziecięcej

28-03-2019

W nawiązaniu do pojawiających się w mediach informacji o rozwiązaniu umowy w zakresie świadczeń psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia przez Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie, Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ wyjaśnia, że tego typu świadczenia nadal będą udzielane w tym szpitalu po 1 kwietnia. Mali pacjenci będą prowadzeni w tym samym miejscu i przez ten sam personel.

Mazowiecki NFZ rozstrzygnął wczoraj konkurs (w trybie rokowań) na leczenie zaburzeń nerwicowych u dzieci i młodzieży w warunkach stacjonarnych. Dzięki temu leczenie dzieci i młodzieży zostanie zabezpieczone (tyle samo łóżek – 20). Zabezpieczono na ten cel środki finansowe w wysokości 1.024.686 zł.

Całodobowe świadczenia psychiatryczne dla dzieci i młodzieży na Mazowszu w dalszym ciągu będą udzielane na pięciu oddziałach w czterech podmiotach leczniczych. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, Oddział zwiększy liczbę łóżek zakontraktowanych w pozostałych podmiotach na Mazowszu.

rzecznik prasowy

Andrzej Troszyński

Wszystkie aktualności