logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla mediów

Drukuj

Informacje prasowe

Dzień Otwarty w NFZ Mazowsze - przyjdź i dowiedz się więcej na temat programu Leki 75+

13-09-2016

W sobotę, 17 września 2016 r., w godzinach 10.00-14.00, zapraszamy na Dzień Otwarty do Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie oraz delegaturach w Ciechanowie (ul. 17 stycznia 7), Ostrołęce (ul. Kościuszki 45), Płocku (ul. Padlewskiego 18c), Radomiu (ul. Piastowska 4) i Siedlcach (ul. Piłsudskiego 4).

Podczas dnia otwartego punkt informacyjny mazowieckiego NFZ będzie dedykowany seniorom w związku z uruchomieniem przez Ministerstwo Zdrowia programu Leki 75+. Nasi eksperci odpowiedzą na każde pytanie dotyczące darmowych leków dla osób starszych. 

Przyjdź i dowiedz się kto jest uprawniony do otrzymania darmowych leków, które leki są bezpłatne i kto może wystawić na nie receptę.

Ponadto, dzięki współpracy z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego MEDITRANS, w siedzibie NFZ Mazowsze przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie, w sobotę, zostaną przeprowadzone krótkie kursy instruktażowe połączone z ćwiczeniami udzielania pierwszej pomocy wraz z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED.  Podobny kurs zostanie przeprowadzony także w delegaturach w Ciechanowie, Ostrołęce i Siedlcach.

Pamiętajmy, udzielenie poszkodowanemu pierwszej pomocy jest obowiązkiem każdego z nas!

Tego dnia w NFZ można także:

  • wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego,
  • odebrać osobisty login i hasło do Zintegrowanego Informatora Pacjenta i
  • potwierdzić zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne.

 

Pobierz ulotkę nt. programu Leki 75+ (PDF) 

 

Wszystkie aktualności