logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla mediów

Drukuj

Informacje prasowe

Dzień Otwarty w NFZ Mazowsze

01-03-2017

W najbliższą sobotę, 4 marca, w godzinach 9.00-14.00, zapraszamy do mazowieckiego NFZ na Dzień Otwarty pod hasłem „NFZ bliżej pacjenta. Sprawdź, czy jesteś ubezpieczony”

Od 12 stycznia do 12 kwietnia br., dzięki znowelizowanej ustawie, istnieje możliwość wstecznego zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego. Dzień Otwarty to okazja, by zweryfikować status własnego ubezpieczenia zdrowotnego i w razie potrzeby podjąć odpowiednie kroki. Tego dnia w siedzibie Funduszu przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie dyżury będą pełnić konsultanci NFZ i ZUS, którzy udzielą odwiedzającym NFZ wyczerpujących informacji nt. ubezpieczenia.

Podczas Dnia Otwartego, już tradycyjnie, będzie można wyrobić EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (karta ważna jest przez rok), uzyskać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP), potwierdzić zlecenie na środki pomocnicze i ortopedyczne, złożyć skierowanie na leczenie uzdrowiskowe i wyjaśnić kwestie związane z ubezpieczeniem dobrowolnym.

Zapraszamy także lekarzy, lekarzy dentystów, felczerów, pielęgniarki i położne w celu:
  • Nadawania dostępu do portalu i uprawnień do pobierania numerów recept,
  • Nadania PIN-u i hasła do Systemu Numerowania Recept Lekarskich (SNRL),
  • Dokonania aktualizacji danych i złożenia wniosek o utrzymanie uprawnień do pobierania numerów recept po wygaśnięciu umowy.

*   *  *

4 marca, w godzinach 9.00-14.00 czynne będą także delegatury NFZ, jednak bez udziału konsultantów ZUS. Będzie tam można wyrobić EKUZ, odebrać osobisty login i hasło do ZIP, a także potwierdzić zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne:

 

Delegatura w Ciechanowie, ul. 17 Stycznia 7

Delegatura w Ostrołęce, ul. Kościuszki 45

Delegatura w Płocku, ul. Padlewskiego 18c

Delegatura w Radomiu, ul. Piastowska 4

Delegatura w Siedlcach, ul. Piłsudskiego 4

 

Wszystkie aktualności